Понедељак, 22.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Одржан нови протест СПН-а испред РИК-а

Одржан нови протест СПН-а испред РИК-а
Танју - Н.Ј.

Коалиција "Србија против насиља" (СПН) организовала је вечерас још један протест испред зграде Републичке изборне комисије (РИК), коме је присуствовало неколико десетина присталица, а саобраћај у Улици краља Милана био је за то време заустављен.

Представник коалиције СПН Мирослав Алексић рекао је да ће чекати став Републичке и Градске изборне комисије по питању њихових захтева да се пониште избори на свим нивоима, а да сутра истиче рок за изјашњавање.

Он је изнео тврдњу и да је посматрачка мисија ЦРТЕ навела доказе о крађи гласова на изборима, због чега би, како је рекао, требало да  одговарају сви они који су "у тој крађи учествовали" између осталог и надлежни из Министарства унутрашњих послова и Министарства државне управе и локалне самоуправе.

Алексић је рекао и да ће правници коалиције СПН наставити да врше увид у бирачки материјал који су започели синоћ.

На скупу су били представници коалиције "Србија против насиља" Драган Ђилас, Здравко Понош, Павле Грбовић, Александар Јовановић Ћута, Мирослав Алексић, Мариника Тепић, Владимир Обрадовић, Борко Стефановић.

Протест је први пут одржан у понедељак када су Тепић и Алексић ушли у просторије РИК-а где су предали захтеве и приговоре на изборни процес.

Тепић је тада почела штрајк глађу, који ће, како је рекла, наставити до испуњења захтева, а од синоћ су се, у том виду протеста, придружиле и две народне посланице, Јелена Милошевић из Ниша и Данијела Грујић из Новог Сада.

Представници коалиције траже поништавање избора на свим нивоима, као и ажурирање бирачких спискова, пренео је Танјуг.

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Goran
Neka šetaju,dobro je za cirkulaciju!!
Boža
I sta su advokati utvrdili?
ljuba
SPN-a su najveći nasilnici u političkom životu Srbije. Naziv im ne odgovara delovanju.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.