„Мишја грозница” у СНП-у
У Српском народном позоришту у току су пробе комада Александра Поповића „Мишја грозница” у режији Ђорђа Нешовића. Ауторски тим чине и драматуршкиња Исидора Милосављевић, сценографкиња Нађа Вукореп и костимографкиња Лара Бунчић. За сценски покрет задужена је Александра Ризановић, а дизајн звука ради Филип Готовац. Премијера је заказана за 9. фебруар 2024. године.
Комад „Мишја грозница” написан у периоду 1992-1993. и од самог аутора окарактерисан као „сценска пошалица на шест жица”, пропитује велике балканске теме, односно питање мира и немира, које ствара окосницу радње и отвара поља за тумачење. Писан заводљивим језиком, он се бави људима које сви ми знамо, људима које гледамо на телевизији, који су специфични и који често наводе на преувеличано, гротескно, али који су у ствари озбиљни јунаци са озбиљним проблемима, сложени и слојевити ликови, пуни живота…
У представи играју: Сања Ристић Крајнов, Миа Симоновић, Марко Савић, Димитрије Аранђеловић, Вукашин Ранђеловић и Александар Сарапа.
Б. Г. Т.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


