Субота, 18.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Трамп: Спречићу трећи светски рат

Председнички избори у САД заказани су за 5. новембар 2024. године
Трамп: Спречићу трећи светски рат
(Фото EPA-EFE/JIM LO SCALZO)

Свет никада није био тако близу избијања трећег светског рата, рекао је бивши амерички председник Доналд Трамп обраћајући се својим присталицама у Ајови.

"Мислим да никада нисмо били у таквој опасности од трећег светског рата као што смо сада. И као што кажем у сваком говору, спречићу трећи светски рат, познајем све те људе", рекао је он, преносе РИА Новости

Према политичару, Сједињене Државе су под управом његовог наследника Џозефа Бајдена постале „слаба и неефикасна држава“ чије мишљење се не узима у обзир на светској сцени.

"Бајден је крајње неспособан. Једино што уме добро да ради је да вара на изборима. Они (демократе - прим. аут.) су добри у намештању изборних резултата, а одлични су и у прогону својих политичких противника. Ништа друго не могу да ураде.“ – нагласио је бивши председник САД.

Трамп је изнео тврдњу да трећи светски рат, ако почне, неће бити уобичајено бојно поље између војски и војне опреме два противника.

"Ово уопште није исто што и Први и Други светски рат. То је било страшно, али овај ће бити много већи, биће уништење", додао је политичар.

Трамп фаворит на изборима

 

Трамп је раније изјавио да је Џозеф Бајден у стању да започне трећи светски рат и уништи Америку у времену које је преостало до председничких избора. Такође је обећао да ће обновити мир на планети „силом“ ако поново преузме функцију шефа државе.

Председнички избори у САД заказани су за 5. новембар 2024. године. Анкете показују да је Доналд Трамп очити фаворит на републиканским предизборима. Очекује се да ће му се супротставити актуелни председник Џозеф Бајден. Према анкетама, Трамп је у доброј позицији да победи 2024. године.

Коментари20
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mustafa Aga
III svetski rat zasigurno nije počeo ali je zato počelo polako odmeravanje snaga i potencijalno svrstavanje u blokove koji će se sukobiti...Nažalost za mnoge zemlje koje bi želele da ostanu neutralne biće skoro nemoguće ovoga puta...Svaka država koja ima odredjeni strateški položaj ili poseduje strateške resurse neophodne za rat...Neće biti poštedjena i ostavljena po strani...
Божидар Анђелковић
Доналд Трамп није водио ниједан рат. Бајден је заратио са целим светом.
Зито
Да ли ће се водити рат или неће, не зависи ни од Трампа ни од Бајдена лично.
Nostradamus
A ja sam ubedjen da ako Tramp ponovo pobedi na izborima, da ce zbog njega poceti, a ne biti sprecen III svetski rat. „RocketMan“ iz S.Koreje vec ima raketicu i ne treba ga dva puta provocirati, a Tramp voli da se sali na njegov racun. Che sera, sera ili sto ce biti bice.
Хајдук Вељко
Ако је на једној страни укључено око 30 земаља,а на другој две.Да ли то вама личи на светски рат?Мени да.
optimista
Treci svetski rat nije poceo upkos tvrdnjama u nekim od prethodnih kometara jer da je poceo u najmanju ruku ne bismo mogli da iznosimo svoja pametovanja na ovom portalu jer prvo sto bi se uradilo je napad na glavna cvorista interenta i okeanske podvodne opticke kablove. Siguran prvi pokazatelj bi bio da nesto nije uredu ako pristup vecini drustvenih mreza i pretrazivacima nije moguc za duze od par sati.
LaCosta
Tako je, ovo je jos uvek nastavak 2. svetskog rata sa jedinom razlikom sto anglosaksonci i nemci sada igraju za isti klub.

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.