„Политика” је школа живота
„Политику” читам од септембра 1950. године, када сам се уписао у први разред Државне реалне гимназије у Куршумлији. Стриц ме примио код себе на становање и дао ми два задатка: да учим и да му сваког дана купујем „Политику”.
У Куршумлију је возом у 10 сати пре подне стизало десет бројева, које је продавац преузимао из воза и доносио у књижару. Морао сам увек да будем први у књижари како бих уграбио примерак.
Читао сам и „Политику Експрес” и „Илустровану Политику” и „Политикин забавник”. Новине читам и данас и то ми је први ужитак за сваки дан.
Са страница „Политике” и њених познатих додатака научио сам много шта. Чак сам и један испит на Економском факултету положио користећи податке из „Политике” о Међународном монетарном фонду. Опширним чланком у „Политици” 1988. године, помогнуто ми је да се изборим за истину.
Срећан ти рођендан, драга „Политико” и да нам живиш вечито.
Ђорђе Ераковић,
пензионер, Куршумлија
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


