Недеља, 07.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Земље БРИКС-а настоје да потисну долар из својих трансакција

Земље БРИКС-а настоје да потисну долар из својих трансакција
(Pixabay)

МОСКВА – Државе организације БРИКС активно ће тражити решења како се у својој трговинској сарадњи не би ослањале на амерички долар, рекао је данас заменик руског министра спољних послова и руски представник у БРИКС-у, Сергеј Рјабков.

„Наравно, унутар БРИКС-а имаћемо активну, заједничку потрагу за решењима која ће нам дозволити да померимо нашу интеракцију од тако штетног утицаја Запада. Ово је деликатно питање”, рекао је Рјабков, говорећи на тему о новим система међусобних трансакција, преноси ТАСС.

Високо рангирани руски дипломата оценио је да је тешко и „није неопходно деловати исхитрено у овој области”.

„Прићи ћемо овоме креативно, заправо, ми већ то радимо. Мислим да треба да сачекамо конкретне резултате, а нагађати на ову тему, генерално, значи помагати нашим противницима. Нема сврхе брзати”, рекао је Рјабков, преноси Танјуг.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

харалампије
Дедоларизација еволулира, надамо се најбољем решењу.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.