Доналд Туск: Реган се преврће у гробу, срам вас било
Пољски премијер Доналд Туск оштро је критиковао одлуку америчких сенатора који су блокирали закон о додатних 60 милијарди долара америчке помоћи Украјини.
"Драги републикански сенатори Америке. Роналд Реган, који је помогао милионима нас да повратимо своју слободу и независност, мора да се данас окреће у гробу. Срам вас било", написао је Туск у на друштвеној мрежи „Икс“.
Туск је подсетио на политику бившег републиканског председника и његове напоре 1980-их да подржи борбу Пољске да се ослободи доминације Москве, преноси „Фокс њуз“.
Пољска се граничи са Украјином и врши притисак на САД и Европу да им пруже непоколебљиву подршку кијевским снагама скоро две године након напада Русије
На парламентарним изборима у новембру, пољски гласачи изашли су у огромном броју и подржали Туска и умерене конзервативне и левичарске странке након осам година владавине националистичке конзервативне странке која је била често у нескладу са политиком Европске уније.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


