„Мишја грозница” у СНП-у
Представа „Мишја грозница” по тексту Александра Поповића, у режији Ђорђа Нешовића, премијерно је изведена на Камерној сцени Српског народног позоришта у Новом Саду. Драматуршкиња Исидора Милосављевић, сценографкиња Нађа Вукореп, костимографкиња Лара Бунчић, Александра Аризановић (сценски покрет), Филип Готовац (композитор и дизајнер звука) и др Дејан Средојевић (сценски говор) потписују се као уметнички тим овог комада.
Драмско стваралаштво Александра Поповића оставило је неизбрисиви траг не само у историји српске књижевности, него превасходно у историји српског позоришта јер је суштина његове уметности управо у сценској игри. У СНП су до сада игране његове драме: „Развојни пут Боре Шнајдера”, „Друга врата лево”, „Љубинко и Десанка”, „Бела кафа” и „Мрешћење шарана”.
Улоге су поверене Сањи Ристић Крајнов, Мији Симоновић, Марку Савићу, Димитрију Аранђеловићу, Вукашину Ранђеловићу и Александру Сарапи.
Прва реприза представе „Мишја грозница” биће изведена у среду, 21. фебруара у истом сценском простору.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


