Понедељак, 08.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Бајден честитао Вучићу Дан државности Србије

Бајден честитао Вучићу Дан државности Србије
Александар Вучић (Фото Танјуг - Ј.А.)

Председник Републике Србије Александар Вучић је, поводом Дана државности, примио је честитку председника САД Џозефа Бајдена у којој се, измедју осталог, каже:

"Драги господине председниче,

У име народа Сједињених Држава, упућујем најлепше жеље Вама и српском народу поводом прослављања Дана државности 15. фебруара.

Изградња успешнијег и стабилнијег Западног Балкана у интересу је и Сједињених Држава и Србије, и током наредне године радујем се унапређењу овог циља јачањем регионалне енергетске безбедности и ширењем наших економских веза.

Наше оружане снаге настављају да служе раме уз раме на Синају, унапређујући регионални мир и безбедност. Учешће Србије у мировним мисијама Уједињених нација и Европске уније такође су биле кључне за подршку стабилности у другим деловима света. И, Сједињене Државе цене подршку коју је Србија пружила Украјини у одбрани њеног суверенитета и територијалног интегритета када се суочила са бруталном инвазијом Русије.

Сједињене Државе снажно подржавају пут Србије ка приступању ЕУ и остају посвећене помагању Србији у јачању њених демократских институција ка испуњењу овог циља. Такође, охрабрујем Србију да настави са прошлогодишњим напретком оствареним у Дијалогу са Косовом, којим посредује ЕУ. Договор о нормализацији и имплементацији представља кључне кораке ка мирнијој и успешнијој будућности Србије, реиона, и Европе."

Коментари6
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Драган
Ох, надмени и сенилни окупатор из земље потомака робовласника, колонизатора, расиста, оних који су извршили геноцид над целим континентом индијанаца,највећи у историји човечанства, хирошима, нагасаки, безбројни ратови, некажњени ратни злочини, геноциди...и тренутно актуелни глобални разбојници и лопурде...
Rudi Karužić
Bajden čim se probudi prvo misli na Vučića, pre spavanja takođe.
Patak
Lep i prijateljski nastrojen gest Bajdena.Podrska
Јeдан Шумадинац
Уграбио да честита пре Путина.
Jovana
Hvala puno svim svetskim politicarima koji su se setili Srbije.
Milenko
Jovana, siguran sam da ti možeš i bolje!

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.