Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

„Кућица здравља” у Батајници

Све до 26. марта грађани ће моћи од 8 до 15 часова да бесплатно и без заказивања обаве превентивне прегледе из различитих области
„Кућица здравља” у Батајници
(Фото ГО земун)

„Кућица здравља”, својеврсна мобилна амбуланта, сада је стационирана у Батајници, на платоу у Улици Мајке Југовића 1. Све до 26. марта грађани ће овде моћи од 8 до 15 часова да бесплатно и без заказивања обаве превентивне прегледе.

Гаврило Ковачевић, председник Градске општине Земун, позвао је грађане Батајнице и других земунских насеља да посете „Кућицу здравља” и на једном месту брзо и ефикасно обаве велики број специјалистичких прегледа, да попричају са тимом лекара Дома здравља „Земун” и добију савете за очување здравља или ток лечења.

– Наша сарадња са Домом здравља је на високом нивоу. Ова акција је још један вид заједничке кампање коју спроводимо ради подизања здравствене културе. Апелујемо на грађане да практикују одласке на превентивне прегледе јер је то пут којим се болести откривају у најранијој фази и пут излечења – рекао је Ковачевић.

Он је најавио да ће управо залагањем општине и разумевањем Владе Србије у Батајници бити изграђен нови објекат здравствене станице.

– Објекат ће имати веће капацитете и више специјалистичких служби, што је неопходно, будући да се земунска насеља шире и евидентан је прилив становништва – каже Ковачевић и наводи да је општина покренула и иницијативу да се изгради амбуланта у насељу Алтина.

Вршилац дужности директорка Дома здравља „Земун” др Дражена Бабић уверена је да ће акција утицати на подизање свести о важности превентивних прегледа.

– Поново и увек ћемо истицати да је превенција најбољи лек јер што превенирамо – не морамо да лечимо. Медицински тимови дома здравља свакодневно ће обављати разне превентивне прегледе без упута и здравствене књижице, а сваки дан биће посвећен различитом типу прегледа – истакла је др Бабић и додала да се нада да ће управо овакви пројекти подстаћи грађане да разумеју важност редовних, превентивних прегледа.

Сваки дан резервисан је за различите прегледе па је данас посвећен борби против карцинома и бризи о најстаријим суграђанима, сутра је на реду превенција ендокринолошких болести, у суботу вежбе и превенција ендокринолошких болести, а у недељу офталмолошки прегледи. У понедељак, 25. марта медицински тим бринуће се о здрављу најмлађих, а 26. марта о здрављу најстаријих.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.