„Кућица здравља” у Батајници
„Кућица здравља”, својеврсна мобилна амбуланта, сада је стационирана у Батајници, на платоу у Улици Мајке Југовића 1. Све до 26. марта грађани ће овде моћи од 8 до 15 часова да бесплатно и без заказивања обаве превентивне прегледе.
Гаврило Ковачевић, председник Градске општине Земун, позвао је грађане Батајнице и других земунских насеља да посете „Кућицу здравља” и на једном месту брзо и ефикасно обаве велики број специјалистичких прегледа, да попричају са тимом лекара Дома здравља „Земун” и добију савете за очување здравља или ток лечења.
– Наша сарадња са Домом здравља је на високом нивоу. Ова акција је још један вид заједничке кампање коју спроводимо ради подизања здравствене културе. Апелујемо на грађане да практикују одласке на превентивне прегледе јер је то пут којим се болести откривају у најранијој фази и пут излечења – рекао је Ковачевић.
Он је најавио да ће управо залагањем општине и разумевањем Владе Србије у Батајници бити изграђен нови објекат здравствене станице.
– Објекат ће имати веће капацитете и више специјалистичких служби, што је неопходно, будући да се земунска насеља шире и евидентан је прилив становништва – каже Ковачевић и наводи да је општина покренула и иницијативу да се изгради амбуланта у насељу Алтина.
Вршилац дужности директорка Дома здравља „Земун” др Дражена Бабић уверена је да ће акција утицати на подизање свести о важности превентивних прегледа.
– Поново и увек ћемо истицати да је превенција најбољи лек јер што превенирамо – не морамо да лечимо. Медицински тимови дома здравља свакодневно ће обављати разне превентивне прегледе без упута и здравствене књижице, а сваки дан биће посвећен различитом типу прегледа – истакла је др Бабић и додала да се нада да ће управо овакви пројекти подстаћи грађане да разумеју важност редовних, превентивних прегледа.
Сваки дан резервисан је за различите прегледе па је данас посвећен борби против карцинома и бризи о најстаријим суграђанима, сутра је на реду превенција ендокринолошких болести, у суботу вежбе и превенција ендокринолошких болести, а у недељу офталмолошки прегледи. У понедељак, 25. марта медицински тим бринуће се о здрављу најмлађих, а 26. марта о здрављу најстаријих.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


