Недеља, 21.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Орбан у посети Српској

У петак ће бити одржан Економски форум на којем ће учествовати привредници из Српске и Мађарске
Орбан у посети Српској
Премијер Мађарске Виктор Орбан (Фото/ ЕПА-ЕФЕ/ЗОЛТАН МАТХЕ)

Бањалука – Премијер Мађарске Виктор Орбан и чланови владе и државних агенција у четвртак би требало да стигну у посету Републици Српској. Из Бироа Владе РС за односе с јавношћу раније је саопштено да ће у петак, 5. априла, бити одржан Економски форум на којем ће учествовати привредници из Српске и Мађарске.
Председник РС Милорад Додик рекао је да Српска има велика очекивања од тог форума и истакао да је Мађарска учинила много на плану подршке овдашњим пољопривредницима, те да жели да улаже у бројне, вишемилионске пројекте у Српској.

„Имамо спознају о веома динамичној привредној активности Мађарске и разговарамо о врло квалитетној сарадњи у области енергетике. То радимо и са Србијом и сматрам да ће се Мађарска, Српска и Србија уз привлачење још неких земаља на плану економске сарадње показати као добар трансфер између Истока и Запада, односно између света који се ствара и света који ће пружити шансу само онима који имају храбрости да искораче даље. Ми тражимо тај корак”, изјавио је Додик новинарима у Бањалуци на Првом међународном сајму привреде „Бањалука Експо 2024”.

Председник Скупштине РС Ненад Стевандић рекао је новинарима да ће од почетка маја, када Србија уђе у уговор о слободној трговини са Кином, и нама бити доступне јефтиније технологије и бржа могућност за нови развој. Први Међународни сајам привреде „Бањалука Експо 2024” окупио је око 300 излагача из региона и света. Србија је земља партнер сајма на којем учествују представници десет земаља ЕУ, као и пословних делегација из Кине и Мађарске.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.