Лекције прве помоћи за ђаке
Под слоганом „Моје здравље, моје право” обележен је Светски дан здравља о коме се мора водити рачуна, осим традиционално седмог априла, и сваког дана у години. То су младима поручили чланови Црвеног крста Србије који су у Основној школи „Лазар Саватић” на Земунском кеју организовали здравствено-промотивну манифестацију.
На смотри су учествовали ученици и наставници седам престоничких основних и средњих школа, укључених у пројекат „Свако дете има право да одраста здраво”, а спровели су га министарства здравља, просвете и спорта. Њихови представници, као и волонтери и сарадници Црвеног крста и Олимпијског комитета Србије такође су учествовали на догађају који је обухватао образовне радионице из прве помоћи и различите моторичке полигоне.
Најуспешнији ђачки тимови добили су награде које је доделила Татјана Медвед, координаторка пројекта. Она је ученицима поручила да су својим ангажовањем без обзира на освојене бодове сви заслужили златне медаље јер су савладали лекције у давању прве помоћи и схватили њену улогу у очувању живота.
У оквиру сарадње Црвеног крста Србије и Министарства просвете, током овог месеца, као и у мају и јуну, биће организоване обуке у првој помоћи за просветне раднике који су укључени у пројекат „Свако дете има право да одраста здраво”, како би ученици имали што безбедније услове на часовима физичког и здравственог васпитања и боравка у школи.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


