Oдличја за школу из Панчева
Панчево – На 19. међународном сајму образовања „Путокази” у Новом Саду, Основна школа „Бранко Радичевић” из Панчева је приказаним резултатима оставилa иза себе колеге и ученике из школа у региону. Признање, Велика златна медаља и диплома стигле су у панчевачку школу по трећи пут заредом, а овде кажу то је само потврда квалитета и залагања читавог колектива и ученика, који су надмашили конкурентске школе из Румуније, Мађарске, Црне Горе, Словеније, Хрватске, Босне и Херцеговине и Северне Македоније.
„За нас је ова награда врло значајна јер пре свега вреднује квалитет рада установе, што потврђује и то, да је освајамо трећу годину заредом, пре свега захваљујући раду наших запослених. Oве године смо добили и највишу оцену код спољног вредновања од стране Министарства образовања”, напомиње Мирко Нововић, директор ОШ „Бранко Радичевић”, једне од десет осмолетки у Панчеву, коју краси и континуитет дуг готово два века.
Данас школу похађа око 700 ученика са којима ради шездесетак наставника и стручних сарадника, а овде посебно истичу успешну сарадњу са локалном и широм заједницом. Од 2003. године, Бранкова школа је чланица Унеско – АСП мреже школа, a од 2011. носилац је плакете „Школа без насиља”.
Међународни сајам образовања, који се сваке године одржава у Новом Саду, намењен је ученицима завршних разреда основних и средњих школа и окупља институције које представљају више од 500 образовних профила.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


