У кафићима фајронт у поноћ
Бањалука – Иако је Бањалука највећи град у Републици Српској, радним даном, после 23 часа, Бањалучани немају где да изађу, друже се и попију кафу. До два часа после поноћи отворене су само дискотеке и ноћни барови, којих у Бањалуци има свега десетак.
Нешто боља ситуација је викендом када у кафићима гости могу да остану час дуже, односно до поноћи, а диско клубови и ноћни барови раде до три часа ујутру. У угоститељским објектима који се налазе у стамбеним зградама конобари смеју да послужују госте до 22 часа.
Осим што Бањалучани после поноћи немају где да попију пиће, ни ресторани и продавнице брзе хране после тог времена не раде.
Млади на овакву одлуку о одређивању радног времена угоститељским објектима Административне службе града гледају с негодовањем.
Комерцијалиста Жељко Стјепановић каже нам да радо одлази са друштвом на пиће у близини зграде у којој станује, али пошто тамо кафићи раде само до 22 часа, морају да одлазе у ноћне клубове где је много бучније.
Студент Бојана Станић је објаснила да је тако одлучено да се млади не би задржавали до касно у ноћ у граду и пили алкохолна пића. "Међутим, радно време кафића не може да промени нечију одлуку да пије или да остане до јутарњих часова у граду. Онај ко тако жели увек ће наћи начин да то уради", закључила је. Због тога, додала је, многи су принуђени да иду у дискотеке и ноћне барове, а тамо су пића много скупља.
С друге стране, многи младићи и девојке, с обзиром на то да не могу бити у кафићима после 23 часа вечери проводе у парковима, на шеталиштима поред Врбаса и приуште себи оно што у локалима не могу – пиће. Због тога у парковима свако јутро освану дивље депоније празних флаша.
Угоститељ Санела Тривић је истакла да јој је жао деце која ноћи проводе у парковима. Испричала је да често ујутро када пође на посао у парку "Петар Кочић" види младе како још седе или спавају на клупама. "Не знам да ли да зовем полицију да их водим кући или да једноставно прођем. Тужно је што млади или немају где, или им више ништа није интересантно па ноћи проводе на улици и у пијанкама", закључила је.
"Верујем да неким људима смета музика која се чује из кафића, али, с друге стране, мислим да би када би млади могли да бирају било мање револта и пијанки по парковима. На овај начин млади људи се утерују у тор, а не у савремен живот", став је Санеле Тривић.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


