Миливоје Катнић започео и штрајк жеђу
Према информацијама подгоричке Побједе, на захтев СДТ-а ангажована су протекле седмице два вештака психијатријске струке да процене да ли је некадашњи ГСТ Миливоје Катнић у стању да прати истрагу и учествује у саслушавању сведока, будући да је започео и штрајк жеђу.
Након што су два вештака констатовала да је Миливоје Катнић, иако дуже штрајкује грађу, “непомућене перцепције и способан за расуђивање”, специјални државни тужилац Милош Шошкић је затражио да се ангажује – и трећи вештак.
То је био разлог, кажу извори Победе из УИКС-а, да се Миливоје Катнић одлучио на последњи и очајнички корак и од јуче у 13 сати почео је и штрајк жеђу, што му додатно угрожава живот.
Здравље Миливоја Катнића, који је пре четрдесетак дана прележао плућну емболију, додатно је нарушено штрајком глађу на који се одлучио још 14. априла, када му је одређен притвор до 30 дана.
Након 23 дана гладовања, његово здравствено стање је значајно погошано, а пре седам дана је на кратко боравио у Клиничком центру јер је престао да узима лекарску терапију, огорчен нереаговањем врха СДТ-а на његове писане притужбе што му се не дозвољава да саслушава сведоке.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


