Ђино Ванели на „Ваљево џез фесту”
Ваљево – У години када обележава четири деценије постојања, „Ваљево џез фест” угостиће велику светску звезду – 16. маја у ваљевском „Омни центру” наступа Ђино Ванели, славни канадски певач и текстописац. Уз мото „Историја, традиција, спектакл” организатори су, како је саопштено у најави фестивала, ове године учинили још један искорак у жељи да покажу да је Ваљево са аспекта визије, организације и посебно избора извођача у потпуности дорасло амбицијама да се такав догађај достојно обележи.
Према речима Милана Ђурђевића, уметничког директора фестивала, Ваљеву је указана велика част да премијерно у овом делу Европе представи звезду као што је Ђино Ванели.
– Тиме је фестивал први пут добио интернационални карактер, уз позиционирање на мапи озбиљних европских догађаја. То је и био циљ када смо правили визију будућности раста и развоја најстарије манифестације у граду – истакао је Ђурђевић.
Он је најавио и наступе домаћих талентованих извођача, на челу са пијанистом Слободаном Драговићем, а посебна посластица за истинске џез сладокусце свакако ће бити наступ Биг Бенда РТС-а са ненадмашним Урошем Перићем. Познати оркестар ће извести програм под називом „Tribute to Ray Charles”.
После наступа Ђина Ванелија 16. маја у сали „Омни центра”, другог дана фестивала, 17. маја, на Тргу Десанке Максимовић је концерт квинтета Слободана Драговића, уз наступе бендова „Механички балет” и „Мрежа”, да би последњи дан фестивала, субота 18. мај, био резервисан за Биг Бенд и ваљевске саставе „Pilot Blues Band” и „Musical Doctors”. Програми на тргу су бесплатни.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


