Маск: Следећи лет Старшипа за три до пет недеља
Ракета Старшип у власништву компаније Спејс екс вероватно ће отпочети свој четврти лет за три до пет недеља, рекао је данас власник компаније Илон Маск.
''Циљ је да брод прође максимално загревање, или макар више него прошли пут'', рекао је он у објави на мрежи Икс.
Раније ове године, Старшип је завршила скоро цео пробни лет у свемиру и у свом трећем лету отишла најдаље до сада, али се распала при повратку на земљу, преноси Ројтерс.
Ова ракета дизајнирана је с крањим циљем да одведе астронауте на Месец и на даље дестинације.
Подели ову вест
Коментари0
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


