Распуштен одбор ДС-а у Книћу
Демократска странка распустила је свој општински одбор у Книћу оцењујући да је срамотно и недопустиво што су гласали за смену председнице СО Снежане Банковић-Ђокић (Нова Србија), која је на породиљском одсуству. Извршни одбор ДС-а је, према речима портпарола странке Јелене Марковић, доносећи одлуку о распуштању одбора закључио да су њихови одборници гласали супротно политици и вредностима странке. Куриозитет у овом случају је можда и то што је председник управо распуштеног одбора ДС-а Зоран Дрешевић (који додуше није одборник) уједно и директор Градског центра за социјални рад.
"Одбор ДС-а у Книћу је распуштен и тиме је јасно стављено до знања да то није политика странке, да ће ДС увек бити против таквог понашања и да ће га у сопственим редовима санкционисати", рекла је Марковићева, а преноси Бета.
Снежана Банковић-Ђокић смењена је на седници 20. октобра, на иницијативу одборника ДС-а, а са образложењем да је због њеног одсуства блокиран рад локалног парламента, јер нема ко да сазива седнице.
Министар рада и социјалне политике Расим Љајић оценио је јуче да су оваквим поступком одборника прекршена њена људска права и право на рад. Према његовим речима, у формално-правном смислу могуће је покренути поступак за смењивање било ког функционера, али је у конкретном случају споран разлог за смењивање председнице СО Кнић. Он је навео, како преноси Бета, да је политички договор потребно постићи пре свега да би се избегле веће штете, јер ће о - смењивању Снежане Банковић-Ђокић расправљати не само домаћа јавност већ и међународне институције.
Иначе, документација са ванредне седнице СО Кнић, на којој је смењена Банковићева, стигла је јуче у Министарство за државну управу и локалну самоуправу, како је то и најавила Нова Србија. Документација је узета у разматрање, речено је Бети у овом министарству. Нова Србија тражила је јуче и да се хитно утврди одговорност одборника СО Кнић који су прекршили уставну одредбу која гарантује мајкама посебну подршку и заштиту пре и после порођаја, а деци право на родитељску бригу и старање.
А да смена председнице Скупштине општине Кнић представља озбиљан морални проблем, оценила је јуче и председница Савета за равноправност полова Снежана Лакићевић-Стојачић. Она је рекла да је то пре свега питање односа према жени која се породила, што би у овом тренутку, како је оценила, морало да буде јаче од неког формалног правног захтева одређене одборничке групе. Лакићевић-Стојачић је поручила, како преноси Танјуг, "да не можемо остати неми на чињеницу да се нешто тако дешава младој жени која има снаге да се упусти у политику и која је уз све то успела и да роди дете".
Ј. Ц.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


