Стојковић склапа мозаик
До почетка XVII шампионата Европе у фудбалу остало је нешто мање од месец дана. Учесници те смотре, међу којима је и Србија, полако се спремају за најважнији овогодишњи фудбалски чин.
Пуних месец дана (од 14. јуна до 14. јула) лопта ће се котрљати у десет немачких градова а свака репрезентација са надом одлази на такмичење. За наш национални тим припреме за Немачку, почеле су практично још оног часа када је Србија тријумфовала у квалификацијама.
Наш најбољи тим вратиће се на највећу фудбалску смотру Старог континента после скоро четврт века, са жељом да у врло озбиљој конкуренцији, оствари што бољи резултат.
Србији ће у Немачкој на том жељеном путу, да најпре пребродимо групну фазу, стајати добри тимови. Најпре селекција Енглеске, која спада у крем европског и светског репрезентативног фудбала. Земља у којој се дефинитивно највише улаже у овај спорт, па ће прва препрека у Гелзенкирхену (16. јун) свакако бити можда и најзначајнија. Другу утакмицу на шампионату играћемо 20. јуна у Минхену против Словеније, а трећу са Данском, такође у Минхену 25. јуна.
Одавно један селектор као данас Драган Стојковић није имао већу главобољу око састава, бар када је реч о чуварима мреже. На нашу срећу Србија у овом тренутку има неколико голмана светске класе. Од Ђорђа Петровића (Челзи), Вање Милинковић (Торино), Предрага Рајковића (Мајорка), Милета Свилара (Рома) и других младих голмана који се све више доказују. Чини се да је „спор”, ако је уопште и постојао, између Милета Свилара и ФСС решен, па ће по свему судећи чувар мреже Роме бити позван за предстојеће окупљање у Старој Пазови.
Стојковић, као врло искусан тренер, добро зна да га неће болети глава ако има још једног квалитетног играча на списку. Напротив...
Овдашња фудалска јавност с нестрпљењем ишчекује коначан списак за Немачку. Хоће ли крагујевачки Раднички, први пут у својој историји, имати А репрезентативца!? По свему судећи да хоће. Драган Стојковић је прекјуче боравио у Крагујевцу, где је гледао меч између Радничког и Војводине. Желео је да на делу још једном види двојицу потенцијалних кандидата за место у А тиму. Ради се о Матији Глушчевићу и Милану Алексићу. Селектор се после утакмице, која је завршена без победника (0:0) задржао у клупским просторијама, где је о потенцијалу Глушчевића и Алексића казао:
– Ради се о врло талентованим фудбалерима. Глушчевић је показао умешност са лоптом. Веома је брз и када има лопту. Алексић је потврдио да има сјајну технику. У то сам лично могао да се уверим када је у једној ситуацији примио лопту. Видео сам нешто што може само Меси.
Никада до сада у својој историји Раднички није имао А репрезентативца из својих редова. Додуше, било их је из Крагујевца, раније у олимпијској репрезентацији Југославије (Миленко Радивојевић, па Сава Пауновић). Наравно, дрес репрезентације али не као играчи Радничког носили су и Предраг Спасић, Данко Лазовић, Ненад Томић, Филип Костић....
Европске утакмице Крагујевчана у Лесковцу
Крагујевчани се тренутно грчевито боре за место које води у Европу. Изабраници Феђе Дудића су на добром путу да стигну до историјског успеха, пошто до сада никада нису излазили на међународну сцену. Ако буде у пробраном фудбалском друштву Раднички ће своје међународне мечеве играти на стадиону „Дубочица” у Лесковцу. С обзиром да је за почетак септембра планиран почетак изградње новог стадиона у Крагујевцу, такође је одлучено да своје супрелигашке мечеве „црвени” играју у Горњем Милановцу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


