Четвртак, 23.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Хути данас напали три брода у Црвеном, Средоземном и Арапском мору

Хути данас напали три брода у Црвеном, Средоземном и Арапском мору
Хути не одустају од напада (Фото/ ЕПА– ЕФЕ /Ј. А.)

САНА – Портпарол јеменске милитантне групе Хути Јахја Сареа изјавио је данас да је та група спровела нападе на три брода у Црвеном мору, Средоземном мору и Арапском мору. Сареа је навео да је група Хути извршила нападе на бродове јер су „кршили одлуку о забрани уласка у окупиране палестинске луке”, преноси Ројтерс.

Вођа групе Абдул Малик Ал Хути најавио је раније у мају да ће бити нападнути сви бродови који иду ка Израелским лукама, а не само они које су раније нападали у Црвеном мору.

Ова проиранска група извршила је од новембра прошле године бројне нападе ракетама и дроновима на бродове у кључним каналима Црвеног мора: мореуз Баб ал-Мандаб и Аденски залив, а из подршке за Палестинце у Гази, преноси Танјуг.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Перагеније
Куд се дедоше амерички носачи, енглески авиЈони и немецка морнарица?... Млате их босоноги, хехе.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.