Невоље у рају
Млади београдски уметник Лука Марјановић представља се у Галерији Дома омладине Београда од вечерас у 19 часова изложбом „Невоље у рају”, на којој излаже слике које се концептуално надовезују на претходни циклус радова „Reality Undressed” и критичко просуђивање савременог доба конзумеризма и технологије као саставног дела свакодневице. „Какав је тај наш свакодневни живот и зашто је важно да се њиме бавимо? Глобализацијски процеси су од читаве планете направили једно велико умрежено село које живи и ради да би куповало и уживало у само донекле приуштивим луксузним добрима, креирали су појединца отуђеног од своје средине са умањеном потребом за интеракцијом са другим јединкама, конзумента, активног примаоца реклама и бескорисних информација. Од људи који слободно мисле (хомо сапијенс) и самостално одлучују, полако постајемо аморфна маса људи која живи да би куповала и конзумира (хомо консумерикус) све што им се наметне. Неке од ових феномена Лука истражује, осликава и јавности представља у форми слика и цртежа”, навео је у тексту за каталог историчар уметности Саша Јањић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


