Коме смета жута трака
Удружење „Улице за бициклисте” најавило је за данас нову протестну вожњу због одлуке да се жута трака на Бранковом мосту од средине моста ка Старом граду укине за јавни превоз. Они траже да се жута трака остави, али и да се Стари савски мост не руши, већ да се њиме дозволи само саобраћај јавног превоза, пешака и бициклиста. Окупљање 152. „Критичне масе” чија је тема „Коме смета жута трака?” биће од 16.30 часова у Пионирском парку, а протестна вожња почиње у 17 сати. Протест се завршава испод Бранковог моста, а пред сам крај учесници ће на мосту симболично блокирати све саобраћајне траке осим жуте за јавни превоз.
– Већ неколико година саобраћајна полиција практикује да пропушта приватне аутомобиле кроз жуту траку на мосту, а та лоша пракса је сад кулминирала укидањем жуте траке од половине моста у смеру ка Старом граду. Да ствар буде још гора, саобраћај се са моста усмерава у трамвајску траку у Карађорђевој улици, која је доскоро била резервисана само за трамваје. Сматрамо да је ово последица лоше одлуке да се руши Стари савски мост уместо да му се изгради алтернатива и да ће оваква пракса само допринети даљој експанзији аутомобилског саобраћаја у градском језгру. Решење је да се предност за јавни превоз остави, а да возачи с обзиром на новонасталу ситуацију или бирају друге путеве или да не путују аутомобилом ако не морају – стоји у њиховом саопштењу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


