Меланшон: Макрон одбија да призна резултате избора
ПАРИЗ – Након што је француски председник Емануел Макрон изјавио данас да ће новог председника владе Француске именовати након завршетка Олимпијских игара у Паризу огласио се Жан Лик Меланшон, лидер левичарске странке Непокорена Француска (ЛФИ) и оптужио Макрона да одбија да призна резултате избора.
"Председник одбија да призна резултате избора и жели да нас насилно натера да прихватимо његов нови Републикански фронт и да одустанемо од нашег програма како бисмо склопили савез са њим. То није опција. Поштујте гласове Француза. Макрон мора да се подреди или да поднесе оставку", објавио је на свом X налогу Меланшон.
Макрон је признао да је његова партија доживела пораз на изборима почетком месеца и одбио је да коментарише да ли ће нови премијер бити неко из победничке левичарске коалиције, пренео је раније Ројтерс, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


