,,Мушица” у „Театријуму“
Представа ,,Мушица” у режији Радета Јосиповића имаће своје ново београдско премијерно извођење у петак 2. августа од 21 сати у амбијенталном сценском простору Капетан Мишиног здања, а у овиру овогодишњег „Театријума“. Адаптацију текста потписују Мина Ћирић и Леа Петров. Костиме је дизајнирала Настасја Аља Даничић, а сценографију радила Јана Лазаров. Композитор је Митар Карадеглић, а дизајнер звука и светла је Милан Богдановић. Поделу чине: Лука Потпарић, Марко Чупић, Јован Јевтић, Александра Мараш и Никола Штрбац. Млади уметници нуде ново тумачење комада насталог у 16. веку, задржавајући кључне елементе као што су физички хумор, ласцивност и типски ликови.
Овај Руцантеов комад у режији Петра Зеца обележио је рад ,,Позоришта дворишта” у Капетан Мишином здању 80-десетих година прошлог века. Глумачку екипу у то време чинили су: Лазар Ристовски, Неда Арнерић, Ивица Клменец и Горан Букилић у алтернацији са Владаном Гајовићем, једним од оснивача позоришта „Театријум“. После 42 године исти комад биће премијерно изведен у истом сценском простору.
У ,,Мушици” су приказани типични ликови ренесансне комедије: неверна жена, наивни муж, лопов-преварант и корумпирани полицајац. Сви су ласицивни, себични и њихов хумор потиче од њихове физичке појаве. Кроз један брак прича се прича о свим тим ликовима и њиховој жељи да се извуку из своје беде...
Прича се дешава на улицама Падове у добу економског успона, али је сам простор поједностављен и нереалан, и задржава само кључне елементе улице. Тако та улица постаје кључни део живе и шарене слике која заправо приказује људе у бегу од реалности.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


