Повратак „Алтравокса”
Један од популарнијих бендова са почетка осамдесетих „Алтравокс” враћа се на светску музичку сцену. Чланови оригиналне поставе британског бенда понови су се окупили и кренуће следеће године на турнеју. Биће то њихово прво заједничко појављивање после 1985. године када су последњи пут наступили на „Лајв ејду”.
Бубњар Ворен Кан, басиста Крис Крос, клавијатуриста Били Кари и певач Миџ Ур одржаће 14 концерата у априлу, саопштено је на њиховом званичном веб-сајту. Турнеја ће почети 10. априла концертом у Единбургу, а завршиће се 28. априла наступом у Портсмуту. „Алтравокс” ће, између осталог, свирати у Глазгову, Њукастлу, Манчестеру, Бристолу, Кардифу, Брајтону, Лондону…
За сада је планирано да турнеја обухвати искључиво Велику Британију, и није познато да ли ће чланови овог састава свирати у још некој европској земљи.
„Алтравокс”, представници тзв. новог романтизма, постигли су највеће успехе док их је предводио Ур, који је 1979. године заменио првог фронтмена овог састава Дениса Лија. Први албум који је Миџ Ур снимио са њима, „Vienna”, одлично се котирао на топ листама, нарочито насловна нумера, као и песма „All Stood Still”.
Британски састав је успео да се пробије и на америчко тржиште са плочом „Quartet”, коју је продуцирао Џорџ Мартин, најпознатији по раду са „Битлсима”. На тај начин отворили су серију успешних хит синглова који су уследили са нумерама „Love's great Adventure” и „Dancing with Tears in my Eyes”.
Крај групе „Алтравокс” десио се 1988. године, када су чланови овог састава дефинитивно одлучили да се разиђу. Међутим, 1992. године Били Кари је поново окупио бенд, али без Ура и већине оригиналних чланова групе, и њихов музички повратак прошао је незапажено.
Ј. К.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


