Субота, 20.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Бингулац не одустаје од борбе

Бингулац не одустаје од борбе
За њега радна група ФК Црвена звезда не постоји: Зоран Бингулац (Фото Ж. Јовановић)

Уочи сутрашње изборне Скупштине фудбалског клуба Црвена звезда, у Танјуговог прес центру у Београду конференцију за новинаре је одржао Зоран Бингулац, чију кандидатуру за председника клуба радна група није прихватила, због, како је образложила, његовог активног политичког ангажмана. Тако је једини кандидат за првог човека „црвено-белих” остао Ден Тана, актуелни в. д. председника Црвене звезде, али Бингулац је и јуче најавио да ће наставити да се бори, па чак и ако „утакмица буде намештена”.

– Доћи ћу на седницу Скупштине, јер Црвена звезда има последњу шансу да победи мафију! То сви знају, а ја као кандидат ветерана немам право да одустанем. Имам програм и тим за враћање Звезде на старе стазе славе, да поново буде национални понос и успешна у Европи. Зато је потребно да сви будемо саучесници одлуке коју буде донела Скупштина, јер ако не буде промена, клуб ће бити у најдубљој могућој кризи. Ако победи друга страна, Звезда ће бити продата за 10-12,5 одсто или 20-25 одсто стварне вредности, што на крају дође на исто, за неких 50-60 милиона евра, а само земљиште око „Маракане” вреди бар дупло више. Криза је дубока, утицај сиве зоне веома јак и зато су неопходне промене – упозорио је Бингулац.

Свој „Програм рада и развоја ФК Црвена звезда” Др Бингулац ће поделити свим члановима Скупштине, а Радну групу је оптужио да хоће да врати једноумље у Србију.

– Мене су предложиле легенде клуба, а радна група у формално-правном смислу не постоји. Ти људи не познају прописе Светске и Европске фудбалске федерације, не поштују клупски Статут. У члану 10 Статута пише да председник мора да се уздржава политичких активности у клубу, а мој противкандидат Ден Тана, кога иначе ценим, изјавио је за коју странку гласа у Србији. Чуди ми да чланови радне групе нису тражили да се спале књиге које сам написао, као и да се преиспита мој рад на универзитету. Њихов једини критеријум је био: морално-политичка подобност. Залажем се за добре односе са јавношћу и том им смета, па зато хоће да ме склоне из изборне трке, али неће успети – рекао је Бингулац.

Ипак, када је упитан да конкретизује ствари и именује мафијаше у Звезди, Бингулац је био недоречен:

– Не знам имена мафијаша, али сам дубоко убеђен да полиција то зна. Али, не знам када ће кренути у обрачун са њима. Па, и председник државе, кога изузетно ценим, помињао је неке делове Звезде у вези са пословима око дроге! Људи ме срећу на улици и говере ми: отерај мафију из Звезде.

Бингулацу је постављено и питање зашто је онда када су га ветерани предложили за председника, најавио да ће једно потпредседничко место бити резервисано за водећег финансијера Звезде Марка Мишковића, а сада тврди да ће уколико то буде он, сви из управе морати да напусте „Маракану”.

– Нису прихватили пружену руку. Сиву зону у Звезди представљају људи око Марка Мишковића. Али, подсетио бих да сам често хвалио компанију „Делта” у медијима и да се Мирослав Мишковић другачије зове, сигурно не би имао проблема с којима се суочава овде.

Бингулчева порука на крају једночасовног обраћања новинарима гласила је: „Бићу победник, шта год да се деси на Скупштини”.

Л. Делић

--------------------------------------------

Тајанствени кабинет

Бингулац је рекао и да су људи који и даље желе да управљају Звездом, добили индиректну подршку у једном кабинету, али не оном најважнијем, председника државе.

– Ради се о трећем, четвртом кабинету по значају – додао је Бингулац.

На новинарска питања да ли можда мисли на кабинет градоначелника Београда Драгана Ђиласа или неки који контролише странка Г 17 плус, Бингулац је одречно одговорио.

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.