Ножем напали незнанце после свађе
Треће основно јавно тужилаштво у Београду поднело је данас оптужни предлог против окривљених В. О. (22) и малолетног Н. Ф. у односу на којег је поступак раздвојен, због сумње да су 26. маја 2021. године, око 20.30 часова, на раскрсници улице Ушће и Булевара Михајла Пупина у Новом Београду убодима ножем и ударцима лакше повредили једну особу. Оптужницом је обухваћен и У. Б. (30) којем се на терет ставља да им је помагао у томе.
Према наводима тужилачког документа, У. Б. је изнајмио возило „Ауди А5", којим је окривљене В. О. и Н. Ф. одвезао до ТЦ “Ушће”.
– Када су изашли из возила, тројица окривљених су се на платоу поменутог тржног центра вербално сукобила са В. М. и Л. У. После свађе, В. М. и Л. У. су ушли у возило “Голф 5” којим их је до тржног центра довезао М. Д, а потом се зауставили на раскрсници Ушћа и Булевара Михајла Пупина. Тројица окривљених кренула су за њима и сустигла их на семафору, прешавши преко супротне траке. Окривљени В. О. који се налазио на сувозачевом месту, истрчао је из кола, пришао возилу оштећених, отворио сувозачева врата и ножем задао неколико удараца оштећеном В. М. у десну надлактицу. Повреде нанете овом оштећеном окарактерисане су као лаке – саопштило је Треће тужилаштво.
Малолетни Н. Ф. је истовремено пришао возачевим вратима, отворио их и задао више удараца оштећеном М. Д, наневши му повреду длана и палца.
Окривљени су се након тога вратили у возило у којем их је чекао окривљени У. Б.
Јавни тужилац је предложио да суд окривљене огласи кривима и да окривљеног В. О. осуди на казну затвора у трајању од једне године, а окривљеног У. В. на казну затвора у трајању од десет месеци.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


