Субота, 18.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Одаловић: Не верујем да ће Албин Курти кренути на Кфор

Одаловић: Не верујем да ће Албин Курти кренути на Кфор
Вељко Одаловић (Фото Бета)

Председник Комисије за нестала лица Вељко Одаловић рекао је данас да је очигледно да у овом тренутку, када европска администрација "спава" и када су у Америци приоритет избори, премијер привремених приштинских институција Албин Курти жели да оствари своју позицију у том међупростору.

Говорећи о односу Куртија и Снага Кфора, он каже да не верује да ће Курти кренути на Кфор.

"Мислим, нема он ту снагу, нема ту храброст, нема ту дрскост. Он ће разумети све ове поруке врло добро, јер њему, чини ми се у овом тренутку, сукоб са савезницима, како их они зову, не треба јер има изборе. Он има изборе за које он нема ниједну тему, сем теме да је он успоставио пуну власт на северу КиМ и да је он неко ко управља тим простором", закључио је Одаловић.

Оценио је да је Куртијева евентуална одлука о отварању моста на Ибру катастрофална, која би имала несагледиве последице.

"НАТО упозорава, односно Кфор који има пуну одговорност за мир и безбедност, поготово када је мост у питању, шаље поруке да то неће дозволити и да практично кажу Куртију – мани се ћорава посла“, рекао је Одаловић за РТС.

Додаје да портпарол ЕУ Петер Стано шаље другу поруку покушавајући да врати дијалог у живот и да то буде једна од тема о којој би се разговарало.

Постоје још три моста које повезују град и који су преко реке. Међутим, Одаловић наводи да је за централни мост на Ибру Курти рекао да је то последњи симбол "који треба срушити да би он практично загосподарио у пуном капацитету севером Косовима и Метохије".

  "То је његов стратешки био циљ, то је његова политика. То он апсолутно не крије и то ће му бити у његовој изборној кампањи можда и најјачи и једини адут који ће продати локалним Албанцима да би добио њихову подршку“, додаје Одаловић.

Одаловић истиче да је мост на Ибру је пре 25 година спречио погром.

Подсећа да су све осуде Куртијевог понашања и тих одлука које су авантуристичке, аутистичне, наишле на осуду политичких партија косовских Албанаца само са једном поруком – "квариш нам односе са савезницима".

"Нико не брине о Србима, нико не размишља о последицама, нико не

говори ни о чему“, каже Одаловић, преноси Танјуг.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

voislav voislav
sva politika nije u verovanju i neverovanju

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.