Четвртак, 09.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Девојчица из Србије ножем усмртила млађу сестру у Лајпцигу

Девојчица из Србије ножем усмртила млађу сестру у Лајпцигу
(Принтскрин)

Тринаестогодишња девојчица усмртила је ножем седмогодишњу сестру у Лајпцигу, након чега је сама позвала хитну помоћ.

Према информацијама немачког листа БИЛД, ради се о породици из Србије.

Убиство се догодило у петак увече, када родитељи девојчица нису били код куће.

Према информацијама из истраге, убиство је извршено ножем, а нападнута девојчица је превежена у болницу где је убрзо подлегла повредама, пише немачки лист.

Потпаролка полиције Џозефин Садер рекла је за БИЛД да се 13-годишња осумњичена налази у специјалној установи.

Како се наводи, она још увек није разговарала са надлежним органима, а околонсти које су претходиле убиству су за сада непознате.

Према немачком закону, особе млађе од 14 година не сносе кривичну одговорност, али би одлуком судије, девојчица могла бити смештена у дом.

Полиција наставља истрагу о злочину.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.