Живот под шатором
На паркингу испред куће и приколице, које су у понедељак у пожару у улици Радоја Дакића 5 потпуно сагореле, породица Јашарспахић је јуче разапела шатор дуг 12 метара.
– Од рођака сам добио шатор. Одмакао сам га неколико метара од рушевине и поставио на паркинг, јер нас мирис паљевине гуши и непрестано подсећа на трагедију која нам се догодила – каже Александар Јашарспахић.
Његова мајка Јелица сутра ће сахранити мужа Дилбера, који је у пожару настрадао, али ожалошћенима неће имати где да спреми ручак.
Представници општине Нови Београд саопштили су да је та породица, у складу са правоснажном пресудом Четвртог општинског суда, и пре пожара требало да се исели из објекта у Радоја Дакића 5. Они су то неколико пута у претходне две године одбили.
– У овај простор уселили смо се одлуком Центра за социјални рад. Нисмо могли да изађемо из њега, јер немамо куд – каже Јелица Јашарспахић.
Добронамерни човек из Књажевца, посредством општине Нови Београд, понудио им је јуче једномесечни смештај у свом месту. Уз велику захвалност, Јашарспахићи су одбили његово доброчинство.
– Када бисмо се преселили у Књажевац, жена и ја бисмо изгубили посао у Београду. Имали бисмо кров над главом, али не и децу чиме да нахранимо – објашњава Јашарспахић.
Милош Хетлеровић, помоћник председника општине Нови Београд, у саопштењу за јавност истакао је да је општина заинтересована за решавање социјалних проблема својих грађана чак и када то није у њеној директној надлежности. Нажалост, Јашарспахићи су одбили све понуде које су стигле од Центра за социјални рад и добронамерних грађана, инсистирајући да се њихово стамбено питање трајно реши, као и да остану у Београду, каже се у саопштењу.
Породица Барбуловић, коју је задесила иста судбина, очекује привремени хотелски смештај од Радио-телевизије Србије, куће у којој Весна Барбуловић ради.
– Колеге спомињу могућност да нам обезбеде бараку на Кошутњаку. Ко зна, можда ћемо тамо да се скућимо –каже Барбуловићева.
Бранкица Тарбук-Јанковић, задужена за односе са јавношћу, из Центра за социјални рад, рекла је јуче да је у разговору са Милошем Хетлеровићем договорено да се и даље тражи решење за збрињавање породица.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


