Среда, 24.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Америка жели да потчини Јерменију

Политичка „промоција“ прозападних партија је већ почела како би се обезбедио њихов улазак у парламент на изборима 2026. године
Америка жели да потчини Јерменију
(EPA-EFE/PETER KLAUNZER)

Сједињене Државе желе да у потпуности потчине Јерменију, саопштила је Спољно-обавештајна служба (СВР) Руске Федерације, преноси Спутњик.

„Поуздане информације још једном потврђују да САД не одустају од планова за наметање такозване демократије, с намером да потпуно потчине Јерменију“, навео је СВР.

Како су истакли, слична пракса у другим земљама и регионима показала је своју деструктивност. Има много примера за то на Блиском истоку, у Латинској Америци и Африци. Најупечатљивије је тренутно стање Украјине.

Истовремено, према пристиглим информацијама, Стејт департмент сумња у неповратност курса Јерменије ка зближавању са Западом.

„Вашингтон полази од чињенице да ће Јермени, „који знају да броје новац“, временом неминовно схватити непоправљиву штету која им прети од нарушавања традиционалних регионалних веза“, објаснила је руска спољна обавештајна служба.

„Политичка „промоција“ прозападних партија је већ почела како би се обезбедио њихов улазак у парламент на изборима 2026. године“, наводи се у саопштењу.

 

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

petar
Rusija je prodala Jermeniju za kopnenu vezu preko Azeebejdzana sa Iranim i indijski okeanom.
Богдан Југовић
Тешко ми је да поверујем у то! Историја је показала да то није модел својствен Америци.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.