Фестивал Егзит доводи 13. јула Боба Гелдофа
НОВИ САД - Фестивал Егзит је данас најавио да ће 13. јула 2025. обележити 40 година од чувеног хуманитарног музичког пројекта „Лајв ејд”.
„Том приликом фестивалу ће се придружити легендарни Боб Гелдоф, покретач овог глобалног покрета и лидер бенда Бумтаун ретс, који ће са Петроварадинске тврђаве послати поруке о снази музике да инспирише, повезује и мења свет на боље”, речено је у саопштењу.
У оквиру „Лајв ејда”, осмишљеног да помогне изгледнелима у Етиопији, најпре су снимљени хуманитарни синглови „Do They Know It's Christmas” са бројним британским и „Wе Are The World” са америчким познатим музичарима.
Потом су 13. јула 1985. године глобално телевизијски преношени упоредни концерти на стадионима Вембли у Лондону и „Џеј Еф Кеј” стадиону у Филаделфији, где су наступили извођачи попут Квин, У2, Дејвида Бовија, Ху, Елтона Џона и Пола Макартнија, подсетио је Егзит.
„Прикупљених 127 милиона долара не само да су пружили директну помоћ, већ су показали да заједништво и музика могу одговорити на глобалне изазове чинећи га тиме релевантним примером и данас. На исти датум, 40 година касније, Гелдоф ће обележити овај значајан јубилеј на Егзит фестивалу”, наведено је у саопштењу, преноси Танјуг.
У Југославији је месец дана пре глобалног догађаја, 15. јуна 1985. године, на београдској Маракани одржан концерт „YU рок мисија - Концерт за Африку”, а снимљен је и сингл „За милион година”, подсетио је Егзит.
Како је најављено, Егзит ће 12. децембра објавити прве извођаче фестивала који ће бити одржан од 10. до 13. јула и слави јубиларних 25 година.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


