Ђилас преузео контролу над студентским протестима
Председник Странке слободе и правде Драган Ђилас и друге опозиционе партије преузеле су потпуну контролу над протестима које организује део студената.
Како пишу Вечерње новости, оваквим потезом коначно су ставили свима до знања да је реч о партијским, политичким протестима, а не студентским каквима су их представљали. Наиме, преко убачених "студената", који окупљају око себе следбенике, Драган Ђилас и опозиционе партије ставили су шапе на "студентске" протесте.
Бројне невладине организације, које се махом финансирају из иностранства али и из буџета опозиционих странака, укључене су у организацију "студентских протеста". Преко својих омладинаца, који су уједно чланови НВО сектора али и антисрпских опозиционих странака, опозиција је тако преузела протесте, а сада је то постало и потпуно јасно.
Подсетимо, након што су у петак покренути кривични поступци против свих лица која су се сукобила са студентима Факултета драмских уметности у Београду и последњим од приведених учесника демонстрација укинут је кућни притвор, највећем делу студената на српским универзитетима је јасно да су у потпуности испуњени сви захтеви са којима су отпочеле блокаде. Због тога отпор форсираном инсистирању на блокадама расте чак и међу онима који су их покренули на такозваним пленумима.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


