Возаче изненадио снег
Снег је, другог дана зиме, почео да пада у првим послеподневним сатима и већ око 17 часова настали су проблеми у саобраћају. Упркос најавама да се очекују падавине, возачи очигледно нису били спремни. Било је застоја у многим деловима града, како су објављивали суграђани на друштвеним мрежама, али је и на појединим линијама градског превоза било невоља. Аутобус 27Е испречио се на излазу са окретнице у Миријеву, а 27 се заглавило у близини Основне школе „Павле Савић”. Аутобуси 35, 202, 63 ишли су до Роспи ћуприје, одакле даље нису возили узбрдо. У Реснику је био блокиран пут јер возила градског превоза нису могла да се попну уз брег. Суграђани су пријављивали и проблем са недоласком аутобуса, али и са огромним застојима на Трошарини, у Кошутњаку, Новом Београду... На Панчевачком путу ка Београду колоне су биле километарске. Из Републичког хидрометеоролошког завода најавили су да се очекује да до вечерас у нижим деловима града снег буде висине од 15 до 20 центиметара, а у вишим око 30.
Гужве на улицама наставиле су се и у касно поподне. На стајалишту Зелени венац велики број суграђана чекао је превоз ка Новом Београду. Неки су га чекали пола сата, док су други стајали и дуже. За сат времена прошло је неколико „деведесетпетица”, али у већину није могло да се уђе јер су већ биле пуне. Линије 27Е и 35, иако су биле на инфо-таблама, нису долазиле. Тек понека „шеснаестица” и „шездесетпетица” стигле су до ове станице. У том периоду прошао је и само један минибус са линије Е6, а возач је показао прстом да више путника не може да прими па је пустио само оне који су у аутобусу да изађу и пун наставио даље. У предвечерњим сатима на окретници на Тргу републике огроман број суграђана око сат времена чекао је аутобус 27 који иде за Миријево. У јавном превозу гужве је било и касније, али саобраћај се око 19 часова на Новом Београду унормалио. Аутомобила је било на путу, али су се возила кретала неометано.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


