Девојчица подлегла повредама
Нови Сад – Најмлађа од три сестре Бореновић, Јелена (5), чији су родитељи погинули у тешкој саобраћајној несрећи прошле суботе код Новог Сада, подлегла је повредама после четвородневне борбе лекара, изјавио је јуче за "Политику" управник Клинике за дечју хирургију др Слободан Гребелдингер.
– Учинили смо све што је било у нашој моћи, али организам девојчице једноставно више није био у стању да се избори са тешким последицама несреће, посебно повредама главе. Од смештања на клиници, малу Јелену, која је све време била у коми, неколико пута смо реанимирали, али последњи пут без резултата – рекао нам је др Гребелдингер.
Лекари Клинике за дечју хирургију настављају борбу за живот Јеленине две старије сестре, 10-годишње Јоване и 12-годишње Миљане које се, такође, налазе на Одељењу интензивне терапије. Jош су у коми и прикључене су на апарате за вештачко дисање. Оне су у несрећи, такође, задобиле тешке повреде и лекари предузимају све неопходне мере лечења, али тврде да је исход свих њихових напора за сада потпуно неизвестан.
Четврта тешко повређена девојчица Н. З., кћерка Бореновићевих пријатеља која је, била у аутомобилу са породицом Бореновић, упркос, тешким повредама, није више у животној опасности и након хируршке интервенције опоравља се на Клиници за дечју ортопедију Института за здравствену заштиту деце и омладине Војводине.
До трагедије је, да подсетимо, дошло када је на старом путу Нови Сад – Суботица, код Ченеја, Маринко Бореновић (38), из Бајмока, својим аутомобилом по густој магли и влажном коловозу покушао да претекне возило које је ишло испред њега и том приликом директно се сударио са аутобусом који је дошао из супротног смера. Он и његова супруга Злата (35), мајка три девојчице која је била на месту сувозача, погинули су при самом судару.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


