Уместо извињења, Ђорђевић опет оптужује
Војин Ђорђевић прихватио је белу рукавицу коју му је пре 48 сати бацио Владе Дивац, прослављени кошаркаш, однедавно и власник "Вода-воде". По систему "или или", Дивац је од дојучерашњег пословног партнера захтевао да на странама "Политике" објави фотокопију документа у коме се види да је он фалсификовао своје власништво. У случају да Ђорђевић не понуди документацију о наводним махинацијама легенде српске кошарке, Дивац је инсистирао да на истом месту у нашим новинама види јавно извињење. Без изговора и образложења, био је категоричан некадашњи центар Партизана, Лејкерса и Сакрамента, обраћајући се у писму Ђорђевићу са "ти".
Као одговор на писмо из Мадрида, Ђорђевић је из Суботице, електронском поштом, нашој редакцији проследио Одлуку о оснивању Производно-прометног друштва "Вода вода". У овом документу са печатом Петог општинског суда у Београду, овереном 30. априла 2007. године, налази се потпис Влада Дивца. Председник "Си енд Си групе" каже да је реч о фалсификату и "покушају преваре надлежне Агенције", а у служби за односе са јавношћу суботичке компаније истичу да је ово први пут да се поменута одлука јавно и објављује.
– Звонимир Никезић потписао је одлуку о оснивању новог друштва "Вода вода". То је апсолутно немогуће и незаконито. Дакле, на постојеће друштво "Вода вода" које није угашено и које је основано још 2005. године и које је прошле године остварило профит од преко 100 милиона динара, оснива се ново. Са свим подацима са којима је уписано прво, са матичним и ПИБ бројем. То је фалсификат какав не верујем да је виђен у српском правосуђу – каже Ђорђевић.
Због тога, додаје, данас на сајту Агенције стоји да је Владе Дивац уписан као оснивач "Вода-воде" са 100 одсто власништва од 2005. године. Због свега овога Ђорђевић и даље тврди да је сваки излазак у јавност где се Владе Дивац спомиње са 100 одсто власништва "Вода-воде" израз фалсификата, преваре или обмане јавности.
Сви наши напори да добијемо коментар друге стране јуче су били безуспешни. Владе Дивац није одговарао на наше позиве, а Звонимир Никезић, и пошто је обавештен који документ Ђорђевић обелодањује, није се огласио до закључења овог броја.
Никезић, који је према уговору који су потписали Дивац и Ђорђевић, генерални директор "Вода-воде" и "Горког листа", претходно је у току дана истакао да не жели да коментарише преписку око јавног извињења. Казао је само да 100 одсто подржава оно што је написао Дивац. Додаје и то да последњих месец дана уопште не разговара са Војином Ђорђевићем, а пословни односи су им и раније повремено упадали у кризу.
Према сценарију преузимања, које је у штампи изнео Дивац, у октобру ове године је постао власник "Вода-воде", јер је то било предвиђено уговором, као једна од фаза. "Уговорена трансакција подразумевала је више међусобних обавеза, како би дошло до односа 70:30, у корист Ђорђевића", пише Дивац из Мадрида. Он додаје да Ђорђевић није унео уговорену имовину за процес докапитализације, да је остао дужан "Вода-води" око три милиона евра, радницима није исплатио зараде и одбијао да у Агенцији региструје удео славног кошаркаша. Ове оптужбе, са друге стране, Ђорђевић коментарише као правдање нечасних потеза његових сарадника и као нешто што нису смели ни морално ни законски чинити.
– Владе Дивац је био сведок речи Звонимира Никезића да ће сви документи, али баш сви истовремено, бити однети у Агенцију уз доказе о уплати и промене Оснивачких аката. Све активности ван тога су најпрљавији облици покушаја преваре, што је Агенција два пута и прозрела. То што је Агенција трећи пут, из само њој знаних разлога, променила став, не значи да ће став променити и Министарство економије и развоја – напоменуо је Војин Ђорђевић.
На питање да ли се са Дивцем чуо или видео после 25. октобра, када је ова вест процурила у јавност, или искључиво комуницирају преко медија, Ђорђевић одговара:
– Нисмо се чули после уписа Влада Дивца као власника, а ко је кога требало да контактира, да понуди да регулише своју финансијску обавезу, нека процене читаоци – сматра Ђорђевић.
Агенција за привредне регистре недавно је "Политици" доставила факсимил уговора о преносу удела између Војина Ђорђевића и Влада Дивца, у коме пише да Ђорђевић преноси на познатог кошаркаша 100 одсто власништва над тим предузећем уз накнаду од 2,865.000 евра.
У факсимилу уговора пише да је уговор потписан 28. фебруара 2007. године, да је оверен у Петом општинском суду у Београду, а садржи и потписе Војина Ђорђевића и Влада Дивца. Познати бизнисмен тада није имао објашњење за чињеницу да се на уговору о преносу власништва 100 одсто капитала "Вода-воде" налази његов потпис.
--------------------------------------------------------------------------
Дивац: Не верујте ни мени
У свом саопштењу, послатом пре два дана, Дивац апелује на све поштене грађане Србије да се већ једном "опаметимо и не слушамо шта ко прича него да гледамо шта ко ради" и да "никако не верујете ни мени, већ да, уколико сам нешто отео и фалсификовао, право са мном у затвор".
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


