"Жути картон" шабачком функционеру
Шабац – Савет за праћење примене етичког кодекса функционера СО Шабац утврдио је да је Слободан Николић, члан Општинског већа и одборник СО, повредио овај кодекс на 14. седници локалног парламента, вређајући јавно (у том тренутку председавајућег) заменика председника СО, члана Општинског већа и шефа одборничке групе ДСС-а, као и уреднике листа "Глас Подриња". Седница је одржана још 5. јула ове године, а на прву одлуку овог скупштинског тела од оснивања чекало се готово пет месеци, јер се "због летње паузе чланови нису могли састати у пуном броју".
Пријаву против Николића поднео је Општински одбор ДСС-а у Шапцу, који је поводом одлуке Савета јуче одржао прес конференцију и дао пуну подршку "предузимању сличних, па и оштријих мера према било којем локалном функционеру, без обзира на то којој политичкој опцији припада, уколико његово јавно понашање и иступање буде недолично и у супротности са кодексом". Изречену дисциплинску меру (јавног објављивања утврђене повреде) у ДСС-у су прокоментарисали као први "жути картон" овом општинском функционеру.
– Слободан Николић је члан Народне сељачке странке, која је у Скупштину ушла са два одборника, а у Општинско веће изабран је на квоти ДС-а, после оних, јавности добро познатих опструкција рада локалног парламента, када није хтео да се удаљи са говорнице. Своју непримерену реторику наставио је и касније, због чега смо члан Општинског већа Миле Ивановић и ја били приморани да га тужимо редовном суду – истакла је председница Општинског одбора ДСС-а Јасмина Милутиновић.
Слободан Николић каже да у образложењу одлуке дисциплинске мере није наведено којим је то речима на 14. седници СО повредио кодекс понашања општинског функционера, па је због тога сматра нелегитимном. Он претпоставља да је реч о дискусији о листу "Глас Подриња" за који је "метафорички рекао да се поново претворио у тоалет папир", при чему га је (председавајући) заменик председника СО Ненад Цвејић више пута прекидао и искључивао му микрофон.
– Јесам рекао Цвејићу да је он у граду познат као вазелинац Јасмине Милутиновић, али та реч у српском језику није непристојна. Симптоматично је да се Савет бави са мном због реторике, а не двојицом одборника којима општински буџет субвенционише камате на банкарске кредите, по идеји Мила Ивановића. Или одборником који је од ИРД-а добио бесплатно товилиште, а Дирекција за пољопривреду му набавила свиње. Шта је и са прелетачима из странке у странку, што се такође санкционише кодексом – пита се Николић.
Општински функционер са "жутим картоном" тврди да у Савету за праћење кодекса понашања локалних функционера седи и човек из Г17 плус, који се бави приватним предузетништвом, а против кога се води истрага.
Против Николића се огласио и "Глас Подриња", који се писмено обратио председнику општине Милошу Милошевићу и председнику СО Душану Радосављевићу, наводећи да је овај недељник "већ дуже време изложен најпримитивнијим клеветама Слободана Николића, коме општинска функција, нажалост, омогућава да то ради са скупштинске говорнице".
"Николић руководство наше куће назива црном тројком у којој је и ватикански шпијун. Објавили смо званичне податке о стручној спреми, радној биографији и плати овог функционера. После тога он је аутора текста назвао усташом и упутио озбиљне претње њему и руководству листа, а на списак за малтретирање додао је и фоторепортера", каже се, између осталог, у саопштењу редакције листа.
У "Гласу Подриња" кажу да су претње пријавили полицији и да се надају да ће надлежни органи урадити свој део посла. Са друге страна, Николић тврди да никоме није претио и тражи да се изнесу докази или наведу сведоци.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


