Kонцерт Доменика Нордија
Концерт италијанског виолинисте Доменика Нордија биће одржан вечерас од 19.30 сати у Италијанском институту за културу, у сарадњи са Културним центром Београда. За сусрет са београдском публиком, а у оквиру циклуса „Концерти у Галерији“ одабрао је дела Бибера, Баха, Прокофјева и Саја.
Доменико Нордио, ученик Корада Романа и Мишел Оклер, један је од најистакнутијих италијанских музичара своје генерације. Рођен је у Венецији 1971. године. Био је чудо од детета и први реситал одржао је са 10 година, а са 16 победио је на међународном такмичењу „Виоти“ у Верчелију, када је председник жирија био чувени Јехуди Мењухин. Уследиле су награде на такмичењима „Жак Тибо“ у Паризу, „Др Луис Сигал“ у Виња дел Мару и „Франческати“ у Марсеју, као и Велика награда Евровизије 1988. године која је покренула његову међународну каријеру: једини је победник из Италије у историји овог такмичења.
Наступао је у чувеним салама као што су Карнеги хол у Њујорку, Сала Плејел у Паризу, Театар Скала у Милану, Барбикан центар у Лондону, Сантори хол у Токију, и са оркестрима као што су Лондонски симфонијски оркестар, Национални оркестар Француске, Оркестар Романдије, Филхармонија Борусан из Истанбула, Филхармонија Енеску, Оркестар Симона Боливара из Каракаса, Филхармонија Санкт Петербурга, Национални оркестар РАИ...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


