Свађа напредњака и радикала
Радикали и напредњаци поново су јуче искористили говорницу Народне скупштине Србије за међусобни обрачун, а, овај пут су повод нашли у упражњеном месту председника Одбора за Косово и Метохију, пошто је Борислав Пелевић (СНС), „из моралних разлога поднео оставку”. Радикали су одмах оптужили напредњаке што „немају морала да врате мандате”, а Томислав Николић је узвратио да је њега „одлазећи функционер СРС-а оптужио да нема морала, а преговара са Тадићевим изаслаником”.
Питање избора председника Одбора за КиМ покренуо је Владимир Милентијевић (ДСС), Борислав Пелевић је објаснио како је он поднео оставку зато што место припада радикалима, а „седницу за избор новог председника треба да закаже председник парламента”.
Реаговао је Драган Тодоровић, шеф посланичке групе СРС-а, рекавши да је Пелевићево поимање морала врло чудно, јер посланички мандат припада СРС-у, па што га не врати. Тодоровић је, ипак, био захвалан Пелевићу што је показао макар мало морала, за разлику од председника Административног одбора, који нема нимало морала и неће да врати оно што припада СРС-у.
Николић је одговорио да је „одлазећи функционер СРС у кући Војислава Шешеља договарао стратегију за наступ радикала у парламенту са емисаром Бориса Тадића, жути су дошли пред зид, због ваше опструкције, ту не може да им помогне СНС, па су морали да разговарају са вама. Јуче су имали вашу помоћ, видећемо како ће бити даље”. Тодоровић је узвратио да ће Николића једном унук Димитрије питати шта је радио, „знај да ће грех који си починио прећи на твоје потомке, а ваше лажи о СРС-у су већ отрцане”. Николић је „посаветовао” Тодоровића да, „кад иде код жутих да тражи новац да изађе из политике, има у виду да га снимају”. Тодоровић је, пак, „посаветовао” Николића да „не мери друге сопственим аршинима...”
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


