Настављене блокаде испред РТС-а
Мања група студената у блокади и групе грађана и данас блокирају зграде Радио-телевизије Србије (РТС) у Таковској, Абердаревој улици и на Кошутњаку.
Таковска улица на углу са Светогорском, као и улица Илије Гарашанина на углу са Таковском и до Пете београдске гимназије блокиране су контејнерима и оградама, а редари су блокирали и остале, споредне, прилазе РТС-у.
Таковска улица је у блокади од угла са Булеваром краља Александра.
Саобраћај је обустављен и у улици Кнеза Вишеслава на Кошутњаку.
Студенти у блокади стоје на улици и шетају, праве буку пиштаљкама и вувузелама, преноси Танјуг.
РТС је због отежаних околности рада изазваних блокадом био приморан да промени програмску шему. Ни јутрос није емитован јутарњи програм, већ само вести у седам сати, а неће бити преношена ни поноћна и јутарања литургија данас и сутра, поводом највећег хришћанског празника Васкрса.
Јавни сервис је јуче саопштио и да је поднео пријаву Првом основном јавном тужилаштву у Београду против НН лица и затражио и реаговање међународних институција.
Студенти у блокади блокирају зграде јавног сервиса од 14. априла у 22 часа, а навели су да ће блокада трајати "док се не распише нови конкурс за чланове Савета Регулаторног тела за електронске медије (РЕМ) или док се не угаси РТС", преноси Танјуг.
Подели ову вест






Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.