Рамштајн први пут без Пентагона
Министар одбране САД Пит Хегсет неће присуствовати састанку 50 министара одбране у седишту НАТО у Бриселу од кључног значаја за координацију војне помоћи Украјини, пренео је АП.
То је први пут у последње три године да шеф Пентагона пропусти састанак у формату "Рамштајн". Недолазак Хегсета очигледно сведочи о новом кораку Вашингтона у правцу дистанцирања од сукоба у Украјини, наводи америчка агенција.
Није планирано ни његово видео-обраћање.
Пентагон је Хегсетово одсуство образложио бројним неодложним обавезама.
Портпарол Пентагона Шон Парнел је изјавио да Хегсет путује у Белгију и Француску ове недеље на састанак министара одбране НАТО и обележавање Дана Д, али није било помена о учешћу на састанку контакт групе за Украјину.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


