Четвртак, 10.07.2025. ✝ Верски календар € Курсна листа

Вучић: СНС победила у Зајечару и Косјерићу

Танјуг/Марко Ђоковић

Председник Србије и члан Председништва Српске напредне странке Александар Вучић обратиo се грађанима вечерас после 22 часа.

Вучић је, из седишта Српске напредне странке на Новом Београду, објавио да је његова партија убедљиво победила и Зајечару. 

- У Зајечару који је пет и по пута већи од Косјерића је огромна разлика и убедљива победа листе СНС. Посебно сам поносан на резултат у Зајечару. Прочитаћу вам важеће гласове. Mи на 48,05, другопласирана блокадерска листа 34,74, трећа листа За спас Зајечара - 7,72. Фали једно бирачко место које не може то да промени јер смо и на њему победили. Разлика је огромна у гласовима - ми 13.711, а они 9.812, трећа листа 2.202, али СПС је у овом тренутку на 2.98 од укупног броја изашлих, на 3.03 од важећих. Зависи шта ће СПС да донесе са последњег бирачког места. Суштински се неће мењати однос власти и опозиције и разлика ће бити још убедљивија или 27-19-4 по броју мандата. СПС ће бити за 0.01 испод цензуса чему се не радујемо или ће бити нека другачија расподела у зависности колико гласова дође са последњег бирачког места. На претходним изборима СНС је освојила 24, а сада има 27 мандата. По броју гласова сада је освојила више од 14.000 док је на претходним изборима имала 11.800 гласова. То довољно говори о успеху Зајечара. Прегледано је 98,55 одсто гласова - саопштио је Вучић.

Како је навео, СНС је тесном већином победила и на изборима у Косјерићу. Он је напоменуо да су чланови изборних комисија свих опозиционих странака потписали записнике са гласања у Косјерићу.

- Донео сам свих 29 копија записника из Косјерића и на свих 29 су потписи наших политичких противника. Тесно је у Косјерићу, али је и ту победила листа СНС. У Косјерићу имамо сва бирачка места, све потписе и ту је 3.686, према 3.635 и 49 гласова има Руска странка и њима фали 7 или 8 гласова да добију један мандат као мањинска странка. СПС стоји боље са више од три одсто гласова као и странка Бранислава Несторовића. СПС и Несторовић боље стоје у Србији него овде на локалу - рекао је Вучић. 

Председник Србије је честитао свим грађанима који су пружили отпор обојеној револуцији финансираној из иностранства.

- Честитам свим људима који су победили обојену револуцију. Знате ли колико је плаћено мотористима, бајкерима, студентима, колике дневнице, колико за храну у ових седам месеци разарања државе, уништавања СНС-а и на крају ништа, још један пораз и то тамо где је најлакше било очекивати да будемо поражени. Ово су била места где су имали велику шансу и опет су изгубили. Уз све што су организовали до данас, вечерас су прикупљали људе како би, ваљда, тукли своје људе који су потписивали записнике. Све што живи у Косјерићу где је излазност 84,19 одсто, изашло је да гласа против нас и опет је већина гласала за нас. Успели смо да победимо на локалним изборима, где је нормално да постоји незадовољство и где су многи који су из владајуће коалиције чинили грешке и нису бринули о људима којима се обраћају. Успели смо да победимо зато што је народ изабрао државу. Можете да вичете, блокирате улице, али када дођемо иза паравана, гласамо за нашу државу, а не против ње, не гласамо за страни новац, за туђи новац, своју земљу волимо више од свега. И то је порука данашњих избора. На овај начин показано је како се чува стабилност и да је и у немогућим условима могуће победити - закључио је Вучић.

Данас су одржали локални избори у Зајечару и Косјерићу, а бирачка места затворена су у 20 часова.


 

Коментари5
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sanja
Nema sumnje da narod ceni rad I marljivost Vucica
Niki
Tako je i bravo na rezultatu!
Zeljko
Председник Вучић је јасно и тачно описао суштину, Србију не могу зауставити они који шире хаос и мржњу, јер је покрећу поштени, вредни људи који воле своју земљу.
Sanja
Mnogo mi je drago zbog pobede u Kosjeriću iz Zaječaru! Volja naroda je bila jača od blokadera!
Milica5
Narod je birao i izabrao najbolje - iz SNS.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.