Протести паралисали главне саобраћајнице
Због неколико протеста на градским улицама јуче је од раних преподневних сати шири центар града, по ко зна који пут, био потпуно паралисан. Саобраћајни колапс забележен је у најужем градском језгру, али и на мостовима, у деловима Новог Београда, на Аутокоманди, у близини стадиона Партизана и Црвене звезде, код Сајма, у Цвијићевој улици, на Дорћолу, Карабурми, Чукаричкој падини...
Километарске колоне аутомобила стајале су непомично сат времена и више, а нервозни возачи покушавали су да смисле којим заобилазним путем би могли да уђу, односно изађу из центра, али решења једноставно није било. Забележено је чак да су због гужви поједина полицијска и возила Хитне помоћи каснила на интервенције, а беспомоћни грађани су поново коментарисали протесте због којих je пола града било у блокади. Многи су пешачили.
Милан Милосављевић, саобраћајни стручњак који је три и по деценије провео у Секретаријату за саобраћај, каже да до закрчења долази сваки пут када се неко окупи испред зграде владе на раскрсници Немањине и Улице кнеза Милоша која је, према његовом мишљењу, најкритичнија локација у граду.
– Проблем је у томе што не постоји алтернативни путни правац, што значи да су возачи једноставно принуђени да иду искључиво кроз Улицу кнеза Милоша. Када би у Савској улици, коју тренутно проширују, направили три траке које би ишле према „Газели”, град би могао брже да се испразни и та саобраћајница би могла да буде алтернатива Улици кнеза Милоша – објашњава Милосављевић и напомиње да су гужве неминовност јер је цео систем тако пројектован да се више води рачуна о „пуњењу” града аутомобилима, него о брзој евакуацији, односно изласку из центра.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


