Петак, 10.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Додик: Дошао сам да гледам Србију, нису ме дотакли

Додик: Дошао сам да гледам Србију, нису ме дотакли
Милорад Додик, EPA/NIDAL SALJIC

Председник Републике Српске, Милорад Додик, гостујући на Информер ТВ, говорио је о актуелним дешавањима у Србији и срамном скандирању на дуелу кошаркашке репрезентације против Словеније, у Арени.

- Све што се лоше дешава у Србији, нас то боли далеко више, можда, него људе овде. Ми желимо успешну Србију која напредује, јер таква Србија је нама гаранција. Наше емоције за Србијом су веће него њихове (блокадерске). Боли ме та ситуација, из низа разлога. Неприхватљиво је све то што се дешава. Никако да се Срби појаве у једном историјском тренутку и да буду стабилни. Ово је неко намерно урадио да не би били стабилни. Био сам поносан зато што нисам дозволио да ме неки спрече у Арени. Ја сам дошао у салу на почетку утакмице и није било никога. Ово се догодило на полувремену. Они мене не могу да истерају. Ја сам дошао да гледам Јокића. Ја сам дошао да гледам Србију. Нису ме дотакли ничим, показали су колики су примитивци. Није ово крај, идемо ми сад на референдум. Мислим да су они узалуд запалили један фитиљ који ће само хомогенизовати нас Србе тамо. Постоји само један мањински део, који представља опозицију, која је поданичка, као и овде. Ми смо увек наступали заједно кад је било српско питање. Тако је било до доласка ових нових људи - истакао је Додик. - рекао је Додик.

Позив на његово хапшење

- То су страни поданици. Да имају имало достојанства, не би дозволили да неки странац дође и наметне нешто. Није важно да ли си Србин, Еским или Кинез... Како је то могуће? Шмит нема легитимацију Уједињених нација. Ја му кажем "ти ниси високи представник". Бајденова администрација и, нажалост, Брисел су стајали иза тога. Ја немам рачуне у банци јер су ми увели санкције. Нико од нас нема рачуне у банци. Ми смо прошли једну голготу прошле године. Што се нас тиче, Трамп је заслужио Нобелову награду - истакао је Додик.

Открио је и да је Република Српска понудила хеликоптер за гашење пожара у Црној Гори, али да је из Подгорице речено да "може, али само преко Сарајева".

Шмит намеће изборни закон

- Шмит намеће изборни закон. То нема нигде на свету. У том истом закону пише да ЦИК бира комисија Парламента БиХ након јавног конкурса и позива. Ништа се од тога није десило. Они изаберу ЦИК. РС има три изборне јединице. За Дом народа Народна скупштина бира делегацију, не ЦИК. ЦИК изборна комисија спроводи изборе, а не Републичка изборна комисија, како је предвиђено законом - истакао је Додик.

 

 

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

брана
Додик, и још важније РС, нису колатерална штета. Рушење РС као земље слободних Срба, и довођење на власт у Србији оних што ће да слушају и клањају се без оклевања - то је најважнији циљ оних који стоје иза протеста.
Дуле
Неки нису ни свесни шта значи остати без државе и држављанства зато и руше напредну и успешну Србију јер смета вековним српским непријатељима.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.