Субота, 13.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Остали само шлемови

Све мањи број студената и других активиста опозиције који учествују у блокадама појављује се опремљен за могуће сукобе са полицијом
Остали само шлемови
Танјуг/Сашка Дробњак

Упркос најавама организатора о масовним окупљањима, број блокадера у Београду био је знатно мањи од очекиваног. Према незваничним подацима, на улицама је било око два и по пута мање учесника блокада него грађана који су се окупили како би изразили противљење блокадама.

Слична слика забележена је и на нивоу целе Србије. У појединим градовима протестна окупљања привукла су знатно мањи број људи од претходних најављиваних цифара, док су скупови против блокада окупили осетно већу масу. Укупно гледано, процењује се да је у Србији било чак осам пута мање присталица блокада у односу на број оних који су изашли да им се супротставе.

Спремни за борбу против полиције

Студенти и други активисти опозиције који учествују у блокадама појављују се опремљени шлемовима и заштитном опремом, спремни за могуће сукобе са полицијом, пренео је „Н1“.

Према наводу истог извора, у првим редовима демонстраната налазе се и средњошколци.

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

vera
Da li se neko sprema za dijalog ili za sukob?
Nemanja
Guraju decu u prve redove, boje se iskusni blokaderi rekcije policije. nenasilne blokade niko nije nasilno rasturao, samo su zaustavljani, hapšeni nasilnici. Bespotrebno su deca stavjena kao štit.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.