Зеленски: Ово није случајност
КИЈЕВ – Украјински председник Володимир Зеленски изјавио је данас да повреда ваздушног простора чланице НАТО-а Естоније од руских борбених авиона није случајност, већ елемент системске руске кампање против Европе и против НАТО-а.
„Руски борбени авиони су поново нарушили ваздушни простор НАТО-а - овог пута у Естонији.
То је неприхватљиво. Руска дестабилизација се шири на нове земље и правце. Користе све алате, од мешања у политичке процесе, као у Румунији и Молдавији, до нарушавања ваздушног простора, као у Пољској, Румунији, а сада и у Естонији.
То није случајност”, истакао је Зеленски, преноси Укринформ. То је, како је навео, „системска руска кампања” против Европе, НАТО-а и Запада, која захтева системски одговор. „Потребне су снажне акције - и заједничке и сваке појединачне земље”, додао је Зеленски. Нагласио је да би Русија требало да осећа све већи међународни притисак првенствено кроз економију, што санкције „најбоље омогућују”.
Истовремено, рекао је, требало би да се повећају и руски губици у рату, што се може постићи захваљујући јакој украјинској војсци.
„Хвала свима који помажу. Европа, Сједињене Државе, Група седам – сви морају снажно да делују”, додао је украјински председник,преноси Танјуг.
Претходно је украјински министар спољних послова Андриј Сибиха назвао данашњи упад три руска борбена авиона у естонски ваздушни простор „још једном ескалацијом од стране Русије”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


