Мање гужве на Аутокоманди
Аутокоманда је јуче добила излазну траку на аутопут према Нишу и на тај начин је овај саобраћајни чвор, после три деценије, комплетиран. Осим тога, на овом потесу је недавно обновљена трамвајска пруга од Ветеринарског факултета до кружног тока у дужини од 700 метара, поправљено је 12 мостовских конструкција и постављена је нова расвета.
Свечаном пуштању у саобраћај присуствовао је Зоран Алимпић, в.д. градоначелника, који је нагласио да је потребно одређено време да би се возачи навикли на нови део петље.
– Радови које смо обавили на први поглед изгледају релативно једноставни, али су у суштини изузетно значајни, јер у великој мери скраћују вожњу. Требало их је обавити седамдесетих година прошлог века, приликом изградње чвора, али никад није касно – рекао је Алимпић.
Обнова Јужног булевара, која је у току, такође ће допринети растерећењу саобраћаја у овом делу града, што ће имати посебан значај када започну радови на "Газели" и Панчевачком мосту.
Према речима Бранка Смиљанића, заменика градског секретара за саобраћај, изградња излазне рампе на Аутокоманди била је "припрема за наступајуће обимне послове".
Аутокоманда ће у наступајућем периоду у потпуности изменити досадашњи изглед. Планирано је уклањање привремених објеката, као и изградња комплекса поред стадиона "Црвена звезда". Ђорђе Бобић, градски архитекта, каже да ће у следећих три до пет година овај део града засијати пуним сјајем.
– Жеља нам је да Аутокоманда постане респектабилни центар који ће имати више од 400 хиљада квадрата пословног простора – нагласио је Бобић.
Примећено је да је саобраћај из правца Вождовца и Бањице током јучерашњег дана био слабијег интензитета него уобичајено, што је први позитиван ефекат новоизграђене саобраћајнице.
Н. М.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


