Среда, 22.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ВЕЛИКА ИЗЛАЗНОСТ У ЗУБИНОМ ПОТОКУ

Грађани очекују да се власт врати у руке Срба

У Зубином Потоку гласање на бирачким местима на локалним изборима које су расписале привремене приштинске институције протиче у најбољем реду
Грађани очекују да се власт врати у руке Срба
Грађани Зубиног Потока одлазе на биралишта (Танјуг)

 

ЗУБИН ПОТОК - У Зубином Потоку гласање на бирачким местима на локалним изборима које су расписале привремене приштинске институције протиче у најбољем реду, до сада је забележена велика излазност, а грађани очекују да ће се након избора власт у тој општини вратити у српске руке.

Према подацима централне изборне комисије (ЦиК) у Приштини са 13 од 15 бирачких места, до 11 часова у Зубином Потоку је гласало је 18,19 одсто бирача, односно 1.180 од 6.486 уписаних, што је дупло више грађана у односу на број грађана који су у истом временском периоду гласали на изборима за скупштину који су одржани 9. фебруара.

Менаџер бирачког места у ОШ "Јован Цвијић" Александар Лазаревић, рекао је за Танјуг да су у Зубином Потоку сва бирачка места отворена на време.

"Гласање је почело у 7.00 сати и одвија се према утврђеном плану. Није било никаквих проблема, нису забележене неправилности", казао је Лазаревић.

Како је додао, према пресеку, одзив је јако добар.

"Чини ми се да ће тако бити и до краја дана. Обично је, када су у питању локални избори, излазност већа, али данас је одзив одличан, рекао бих и бољи од мојих очекивања. Видећемо шта ће бити до краја дана", додао је Лазаревић.

Грађани са којима је екипа Тањуга у Зубином Потоку разговарала очекују победу Српске листе и да се та општина врати у српске руке како би им било боље.

Драгутин каже да су на изборе изашли у нади и са очекивањима да Српска листа победи.

"Живим мало овде, мало у Крагујевцу. Од када су Албанци дошли на власт у нашим општинама врши се насиље над српским становништвом, ништа по закону и по правди, него како они хоће. Надам се да ће бити боље када се Срби врате јер имаће своје право на седницама да реагују на одређене ствари и друго", навео је он.

Слободан, који такође живи на релацији Крагујевац - Зубин Поток, каже да су јутрос имали проблема при доласку на АП КиМ како би испунили своје грађанско право и гласали на изборима.

"Зауставили су аутобус, нису нам дали да прођемо, узели смо такси у Новом Пазару. Наша дужност је да гласамо, а надамо се бољем, требало би да буде, али тешко како сада раде. Било би боље да се врате Срби, ја желим увек да дођем у своје село, овде сам рођен, одрастао сам, радио, али морао сам да одем да бих радио и даље. Долазим често, али не дају ми да прођем у своју рођену кућу", навео је Слободан.

Добривоје Спасојевић из села Падине у општини Зубин Поток казао је да очекује да након избора буде боље за српски народ.

"У име Бога да добијемо изборе и наше општине назад. Очекујем да нешто буде боље уколико ови избори успеју, то би требало да буде ако постоји правде у овом систему", нагласио је Спасојевић.

Радивојка Лепојевић наводи да је данас дошла из Крагујевца како би гласала јер се нада да ће српски народ на КиМ живети боље након ових избора.

"Очекујемо да буде на боље, зато смо и дошли из Крагујевца, нисмо имали проблема при доласку, све је било у реду. Долазимо због младих највише, да вас подржимо", рекла је Лепојевић.

Петар Гаљак, пензионер из Резава у општини Зубин Поток, казао је да се надају да ће после избора бити добро за Србе, али и за Албанце.

"Надамо се и очекујемо да ће бити добро за нас Србе, али и за ове друге, не можемо да одвајамо, цео живот живимо заједно", рекао је Гаљак.

За место градоначелника у Зубином Потоку надмећу се Милош Перовић из Српске листе, Стеван Вуловић из Косовског савеза, Гроздан Бишевац испред листе Ново лице - Народна правда, Мирјана Влашковић из Српске демократије, Милија Бишевац из Српског народног покрета и Гордана Михајловић из странке "За слободу, правду и опстанак".

Кандидате имају и три албанске странке, а грађани могу да гласају на три бирачка центра у оквиру ОШ "Јован Цвијић" у Зубином Потоку, као и у истуреним одељењима те школе у селима Црепуља и Вељи Брег.

У Чечеву се гласа у мобилним контејнерима, а на располагању су и ОШ "Петар Коцић" у селима Бубе, Лучка Река и Брњак, као и ОШ "Благоје Радић" која се налази у Зупчу.

          У Чабри се гласа у ОШ "Осаман Рама", у селу Оклаце у локалном Дому здравља, док се условно гласање обавља у згради Општине у Зубином Потоку.

          Бирачка места затварају се вечерас у 19 часова.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.