Питање резиденције принца Ендруа у дому Виндзор
Британски парламент је данас покренуо питање да ли би принц Ендру требало да настави да борави у вили на имању Виндзор, западно од Лондона, како су известили британски медији.
Ова реакција парламентарног одбора сматра се ретком политичком интервенцијом изазваном везама краљевске породице са осуђеним америчким сексуалним преступником Џефријем Епстином, преноси Ројтерс.
Ендру (65), млађи брат краља Чарлса и други син покојне краљице Елизабете, налази се под све већим притиском због свог понашања и веза са Епстином, а раније овог месеца је престао да користи титулу војводе од Јорка.
Британски медији су последњих недеља довели у питање његове финансије након што је Тајмс објавио да принц две деценије није плаћао кирију за вилу са 30 соба Ројал Лоџ, али је финансирао најмање 7,5 милиона фунти (10 милиона долара) у реновирање те куће.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


