Среда, 24.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Девојка на челу шесточлане банде

Девојка на челу шесточлане банде

Нови Сад - Када је 88-годишњи Ј. Б. из Куцуре мислио да ће му дан протећи, као и многи дани раније, у миру и спокоју у породичној кући, на вратима су се појавили људи, њих тројица. Није био вољан да их тек тако пусти у кућу, али су они демолирали врата, банули унутра и почели да га немилосрдно туку. Везали су га чаршавима и завесама, злостављали су га на крајње свиреп начин. Када су у дединим чаршавима и јорганима пронашли 200 евра и 2.000 динара више им није био "занимљив". Старац је ту тортуру преживео уз повреде и хематоме, буквално по целом телу. Али, био је то последњи пир чланова организоване разбојничке банде која је немилосрдно харала Војводином скоро годину и по дана. "Послодавац" и неформални шеф окорелих криминалаца била је 29-годишња дама, Марија Н.

Припадници Полицијске управе у Новом Саду, у сарадњи са полицијским управама у Суботици и Сомбору, и ангажовањем припадника полиције у Врбасу, убрзо су после догађаја у Куцури ухапсили тројицу непосредних актера, а потом и остале чланове криминалне групе која је од маја прошле године до сада у 18 насеља на подручју Војводине починила 22 разбојништва и један покушај разбојништва.

Према речима Младена Корице, начелника Одељења за сузбијање криминала у новосадској Полицијској управи, слободе су лишени Ивица Д. (28) из Хајдукова, Петар Н. (29), Марија Н. (29), обоје из Лалића код Оџака, Маћаш Д. (50), Славко Л. (33) и Лајчи Д. (27), сва тројица из Суботице.

Ова група је, како тврде у Полицијској управи, посебно карактеристична по томе што су на мети њених чланова била махом домаћинства са старијим и изнемоглим особама и што су при разбојништвима према њима поступали изузетно брутално. Један у низу примера је недавни случај из Чонопље код Сомбора, када су старца 15. октобра опљачкали и толико пребили, да се од тежине повреда још налази у коми. Марија Н била је и "специјални извиђач": сналазећи се на разне начине својим "колегама" је одређивала посао тако што је налазила и типовала као потенцијалне жртве старе и усамљене људе. Пажљиво је прикупљала податке о њима, припремајући разбојништва при чијем би извршењу ризик био сведен на најмању меру. То и објашњава чињеницу да су успели да се "одрже у послу" чак годину и по дана.

Ипак су откривени а приликом хапшења пружали су јак отпор полицији и теже повредили једног припадника МУП-а.

Начелник Одсека за општи криминалитет Саша Барјактаровић каже да су расветљена сва 23 случаја, а све жртве су стара и онемоћала лица. До сада је утврђено да су у тим "акцијама" у новцу и мањим делом у злату одузели око 30.000 евра.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.