Хамас тражи азил за борце заробљене у тунелима у Рафи
ГАЗА – Руководство палестинске милитантне групе Хамас контактирало је прошле недеље неколико земаља које су тражиле азил за 100-200 својих бораца заробљених у тунелима испод Рафе. У области Газе коју контролишу израелске одбрамбене снаге, али су сви захтеви одбијени, јавио је Канал 12, позивајући се на израелске званичнике.
Међу земљама које су припадници Хамаса наводно контактирали биле су Турска и неколико ненаведених афричких земаља.
Ови захтеви поднети уз знање Израела, наводи израелски тв канал.
Према мировном плану од 20 тачака који је предложио амерички председник Доналд Трамп, а који је подржао Израел, Хамас је дужан да се разоружа и одрекне контроле над Појасом Газе, преноси Танјуг.
Иако план укључује механизам за безбедан пролаз из Газе за оперативце који се одлуче за одлазак, ниједна земља до сада није сигнализирала спремност да их прими.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


